25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieciom z zerówki z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim wizytę złożył bibliotekarz. Nasi mali czytelnicy wysłuchali zabawnej przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, pomogły Puchatkowi odnaleźć drogę przez labirynt do baryłki miodu oraz nauczyły się misiowej wyliczanki.

Dziękujemy za zaproszenie oraz wspólną zabawę.

kasiamis2kasiamis5

W ubiegłym tygodniu w naszej bibliotece przypominaliśmy o dawnych wierzeniach i tradycjach ludowych. Dzieci mogły skorzystać z wielu wróżb i zabaw takich jak: wróżenie z wosku, wróżenie przyszłego zawodu czy imienia męża lub żony :) Poza tym ciekawą zabawą okazały się neonowe taśmy, z których dzieci mogły zaprojektować swoje nowe ubranie. Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór z magią wróżb.

andrzejki1andrzejki7andrzejki13

uwaga-konkurs

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej biblioteki klasę drugą ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła w Nielubi. Przeczytaliśmy dzieciom kolejną EkoOpowieść tym razem o białym niedźwiedziu. "Historia białego niedźwiedzia i dziewczynki o imieniu Gana" zainteresowała naszych gości. Przeprowadziliśmy rozmowę na temat tego, jak można pomóc niedźwiedziom na całej ziemi. Doszliśmy do wniosku, że poprzez segregację wspólnie możemy mieć wpływ na życie wszystkich niedźwiedzi. Dzieci przyniosły ze sobą papierowe odpady , z których wykonaliśmy "Misiowe miasto". W tym mieście zamieszkało sporo ciekawych misiów.

Dziękujemy Pani Renacie Grabowskiej za odwiedziny i przemiłą współpracę.

mis2mis4mis12

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Seniora, z tej okazji składamy  serdeczne życzenia.

z-okazji-dnia-soltysa