Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Życzymy wszystkim naszym najmłodszym czytelnikom ciekawych wyzwań książkowych z naszą biblioteką.

Drodzy czytelnicy, jeżeli możecie zostańcie w domu. Nasza biblioteka choć zamknięta nadal pracuje dla Was. Obecnie pracujemy nad nowościami 📚📚 Jeżeli macie jakieś propozycje książkowe, które chcielibyście przeczytać piszcie do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Stworzymy wspólnie listę nowości, które będą czekały na Was jak tylko wrócicie 📚😍
Dbajcie o siebie i swoich najbliższych. Pozdrawiamy bibliotecznie

W dniach od  27.01 do 20.02 w filiach GBP w Dobrzejowicach i Brzegu Głogowskim odbywały się zajęcia dla dzieci. Na warsztatach plastycznych pt.: Artystyczny galimatias powstało wiele pięknych prac min: uczciliśmy  Światowy Dzień Kota, zrobiliśmy bałwanki, zimowe czapeczki ,walentynki, zwierzątka z drucików kreatywnych. Graliśmy  też w planszówki, kalambury, rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki.