Filia w Kromolinie zaprasza na wspólne układanie puzzli podczas wakacji w dniach od poniedziałku do środy! :)

uwaga-wakacyjny-relaks-w-bibliotece-w-kromolinie-przyjdz-do-bib_p98228

 

Trwają prace remontowe pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi, które maja na celu odciążenie stropów budynku z uwagi na duże ugięcie belek stropowych.
           

 

Prace polegają na rozebraniu starych i spróchniałych desek podłogowych, usunięciu starej i ciężkiej polepy, dociepleniu stropu wełną mineralną oraz przykryciu płytą OSB, co zostało już wykonane na tym etapie remontu. Obecnie trwają intensywne prace polegające na wykonaniu podwieszanego sufitu typu Armstrong wraz z oświetleniem, malowaniu pomieszczeń oraz  wykładaniu posadzek w postaci paneli podłogowych.

 

Ponadto w pomieszczeniach zostanie wymieniona posadzka, instalacja elektryczna gniazd i sieci komputerowej. Oprócz tego planuje się wymianę stolarki drzwiowej.

 

Remont  pomieszczeń był niezbędny ze względu na ocenę stanu technicznego a co za tym idzie bezpieczeństwo użytkowników. Użyte rozwiązania w tym zadaniu pozwolą na odciążenie stropu, wyrównanie jego płaszczyzny i uzyskanie izolacji akustycznej.

 

Zakończenie prac zaplanowano na połowę sierpnia br., a wartość wykonywanych remontów w bibliotece to kwota blisko 90.000,00 zł.

 

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna z/s w Nielubi pomimo remontu funkcjonuje bez zmian.

 

36

Mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty dla dzieci z Nielubi pt.:"Ekoopowieści- drugie życie przedmiotów". Rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentów książki Justyny Bednarek pt.:"Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli" po czym omówiliśmy zasady segregacji odpadów. Pierwsze zadanie polegało na posegregowaniu przygotowanych wcześniej śmieci z czym dzieci doskonale sobie poradziły. W kolejnej części warsztatu, z zebranych odpadów wykonywaliśmy instrumenty. Powstało wiele ciekawych przedmiotów :). wszystkie instrumenty zostały przetestowane podczas spaceru po wsi.Warsztat miał na celu wykształcić postawę uważności, wobec przedmiotów- tak, by pochopnie nie wyrzucać opakowań, butelek itp. Dzieci udowodniły iz można nadać drugie życie przedmiotom, ograniczając w ten sposób liczbę rzeczy, które lądują na wysypisku.

Zapraszamy na fotorelację z warsztatu.

mm

bce

W okresie wakacyjnym GBP w Nielubi oraz filia w Dobrzejowicach wprowadza zmiany w godzinach pracy dla czytelników.

gbp-w-nielubi1

 

Dziś Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Z tej okazji uwalniamy książki!

Zachęcamy do dzielenia się z innymi radością czytania 🥰📚
Uwalniamy przeczytanie książki! Przy bibliotece oraz na placu zabaw w Nielubi i Brzegu Głogowskim znajdziecie miejsca z "uwolnionymi książkami" które można zabrać ze sobą, przeczytać i podać dalej.

Nie jestem książką ZAGUBIONĄ!

Jestem książką znalezioną przez Ciebie!

Jestem za darmo.

Jeśli lubisz czytać, weź mnie ze sobą, przeczytaj i przekaż dalej.

Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa. Zachęcamy do włączenia się do zabawy.

dzis1dzis2