Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi, noszące nazwę "Biblioteka Pana Kleksa", zakończyły się pełnym sukcesem. Wydarzenie objęło trzy lokalizacje: Nielubia, Brzeg Głogowski oraz Kromolin, zdobywając serca dzieci i ich rodziców.

Motywem przewodnim tegorocznych ferii była klasyczna książka Jana Brzechwy, "Akademia Pana Kleksa". Bibliotekarze GBP w Nielubi, pełniący rolę animatorów, zatroszczyli się o to, aby dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale również zdobywały nowe umiejętności i wiedze. Poprzez różnorodne warsztaty i zajęcia, stworzyli atmosferę pełną kreatywności, inspirując uczestników do eksperymentowania i odkrywania świata bajek oczami Pana Kleksa.

nielubia4nielubia1

kromolin4kromolin3kromolin2

img_20240122_125755img_20240126_162558

krolowa-sniegu1

Zapisy w bibliotece lub pod nr tel 76 831 42 96

fancy1

Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi oraz Aktywni dla Gminy Żukowice zakończyli realizację projektu pn.: "Objazdowa biblioteka-z książką mi po drodze". W ramach projektu odbył się cykl spotkań autorskich oraz warsztatów plastycznych.

   Pierwsza część projektu miała na celu organizację spotkań autorskich dla dzieci w każdym wieku ze szkół Podstawowych Gminy Żukowice. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z Krzysztofem Piersą, terapeutą od spraw uzależnień od gier komputerowych oraz autorem książek dla dzieci w tej tematyce. Kolejnym był Pan Poeta, który odwiedził dzieci z literackim show. Projekt nie tylko skupiał się na literaturze, ale także łączył ją z historią. Pan Dariusz Andrzej Czaja, historyk i regionalista, przeprowadził lekcję historyczną podobnie jak publicysta i dziennikarz- Artur Guzicki.

   Druga część projektu miała na celu maksymalne rozszerzenie zasięgu, dlatego zorganizowano spotkania autorskie wideo pod nazwą "Spotkanie z Babcią Grunią" w różnych miejscowościach, takich jak Szczepów, Kromolin, Czerna, Nielubia, Dobrzejowice, Zabłocie czy Brzeg Głogowski. To pozwoliło dotrzeć do jak największej liczby dzieci z naszej gminy.

94

76

Na realizację projektu przyznano grant w wysokości 6000 zł.

Zadanie dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Porozumienie Wzgórz dalkowskich.

Oto wyniki konkursu pn.: "Ozdoba choinkowa"

Kat.I

miejsce 1 Antonina Stachura

miejsce 2 Iga Jarząbek

miejsce 3 Iga Lasota

Kat.II

miejsce 1 Oliwia-Motyl Charamać

miejsce 2 Maria Lech

miejsce 3 Wiktoria Ratowska

Kat.III

miejsce 1 Anna Lech

miejsce 2 Ewelina Wajdner

miejsce 3 Małgorzata Lech

393135862_1766426130496558_5027799450227129410_n