W dniu 5 grudnia 2019r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi , dzieci ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi oraz z Punktu Przedszkolnego w Nielubi miały okazję obejrzeć spektakl pt.: „ Elf Psotek i czarodziejski młotek” w wykonaniu grupy teatralnej Kopalnia Marzeń.

Dzieci z grupy "O" ze Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim miały okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez naszą bibliotekarkę, panią Kasię z filii w Brzegu Głogowskim. Tematem warsztatów była jesień. Pani Kasia przeczytała dzieciom opowieści jesienne, których głównym bohaterem był Kubuś Puchatek i jego przyjaciele oraz przeprowadziła krótką pogadankę na temat panującej obecnie pory roku. Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające wiewiórkę .

Dziękujemy za owocną współpracę i mile spędzony czas.

Czwartkowe popołudnia można ciekawie spędzić w naszej bibliotece. W dniu 14 listopada zorganizowaliśmy rozgrywki planszowe co okazało się być doskonałą alternatywą do "oderwania" dzieci od spędzania czasu przy komputerach.

Zapraszamy na warsztaty świąteczne!

W dniu 13 listopada 2019 r. w ramach projektu „Zasmakuj w tradycji”  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyło się spotkanie autorskie z Bożeną Pajdosz. Na wydarzenie zaproszone zostały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Słone i Kłoda.

Autorka od kilkunastu lat mieszka w urokliwej wsi Jakubów gdzie wraz z synem prowadzi winnicę i winiarnię. Czytając fragmenty swoich książek oraz recytując wiersze na spotkaniu opowiadała o uczuciach po utracie bliskiej osoby, o zmaganiach w prowadzeniu winnicy oraz pisaniu z potrzeby serca. Uczestniczki miały również okazję posmakować wspaniałego wina z lokalnej winiarni.