Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi przyłączyła się do jubileuszowej dziesiątej odsłony Narodowego Czytania do której zaprosiła szkoły z terenu Gminy Żukowice:  Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła w Nielubi oraz  Szkołę Podstawową im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim. Tegoroczną lekturą był dramat Gabrieli Zapolskiej pt.: ”Moralność pani Dulskiej”

                Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez ówczesnego Prezydenta Bronisława Komorowskiego, wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, w 2014 roku „Trylogii” Henryka Sienkiewicza,  rok później „Lalki” Bolesława Prusa,  natomiast  w 2016 roku „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza,  w 2017 roku zaproszono do czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Podczas kolejnych edycji czytano: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, Nowele polskie, oraz „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

             naro1

 

Dobiegł końca remont pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi. Obejmował on odciążenie stropów budynku z uwagi na duże ugięcie belek stropowych oraz odnowienie pomieszczeń z których będą korzystać czytelnicy.

koniec-remontu0
            koniec-remontu1

Zapraszamy dzieci na zakończenie wakacji z biblioteką w postaci warsztatów pn.: "Festiwal Pizzy". Zapisy trwają, ilość miejsc ograniczona.

pizza