Miło nam poinformować, że nasza biblioteka oraz grupy nieformalne: Aktywni dla Gminy Żukowice i Klub Aktywnych Kobiet otrzymały granty w ramach programu "Działaj Lokalnie" na realizację zadań kierowanych do mieszkańców Gminy Żukowice.

Do tegorocznego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Wzgórza Dalkowskie zgłoszono w sumie 32 lokalne inicjatywy. Wśród nich znalazły się dwa projekty przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nielubi oraz grupy nieformalne z terenu Gminy Żukowice. Oba wnioski przeszły pozytywną weryfikację i na ich realizację przyznano granty o łącznej wysokości 16000zł.

Pierwszy projekt pn.: "Metamorfoza w rytmie pilates" realizowany przez grupę Klub Aktywnych Kobiet z Nielubi, skierowany jest do dorosłych mieszkańców. Jego założeniem jest poprawa kondycji fizycznej, zdrowia i samopoczucia uczestników zajęć. W ramach projektu odbędą się zajęcia pilates z wykwalifikowanym instruktorem w dwóch miejscowościach: Nielubia i Kromolin. Poza tym w Brzegu Głogowskim zostaną przeprowadzone zajęcia nordic walking.

Drugi projekt pn.: "Bajki pomagajki-plenerowa biblioteka" realizowany przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice. Celem projektu jest przeprowadzenie cyklu warsztatów artystyczno-terapeutycznych na podstawie bajek z przesłaniem. Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi  wraz z zaproszonymi gośćmi odwiedzi mieszkańców gminy w ich miejscowościach organizując rodzinne warsztaty.

Przyznanie dotacji dla wybranych inicjatyw jest możliwe dzięki wsparciu Działaj Lokalnie 2024 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Wzgórza Dalkowskie oraz samorządów ze Wzgórz Dalkowskich.

dzialaj_lokalnie_logo_rgb6akademia-rozwoju-filantropiii-w-polsce4logo_swd_kolor1polsko-amerykanska-fundacja-wolnosci4

27_05_2024-otwarcie

dnia