W minioną sobotę obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Aby zachęcić uczniów do głośnego czytania, wzięliśmy udział w inspirującej akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości. Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

Nasza biblioteka we współpracy z Panią Marią Chachuła ze Szkoły Podstawowej im.  Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi zaprosiła czwarte i piąte klasy z SP Nielubia.  Na młodych czytelników czekało głośne czytanie, rozmowy oraz warsztaty prezentujące historię pewnego drzewa – Mirabelki. Liczymy, że dzięki tej akcji, chęć czytania oraz poznania  polskiej historii w naszych uczniach zakiełkuje !