19 października 2018 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi  Szkołę Podstawową w Brzegu Głogowskim odwiedziła znana pisarka książek dla dzieci i młodzieży pani Marta Fox. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III – VI.

Marta Fox ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka w liceum w Katowicach.  Jest autorką wielu książek  dla dzieci i młodzieży. W swoich książkach porusza radosne i jaskrawe barwy dzieciństwa  oraz  trudne  do rozwiązania problemy dorastającej młodzieży.

Pani Marta Przeczytała dzieciom fragment książki pt.: „Bartek Wścieklizna”,  następnie uczestnicy zadawali autorce wiele pytań zarówno o życie prywatne jak i dotyczące twórczości .

Uczniowie  mogli zakupić książki autorki oraz otrzymać autograf.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji XV Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami  „Z Książką na Walizkach Polska na szóstkę”.