26 października 2018 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu autorskim z Joanną Fabicką.
            Autorka z wykształcenia jest filmoznawcą, a z zawodu pisarką. Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji "Bardziej cierpki smak". Tworzy książki dla dorosłych i dzieci, w tym także bestsellerową serię o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie: "Szalone życie Rudolfa", "Świńskim truchtem" i "Tango ortodonto".

Autorka jest znana z poruszanych problemów dotyczących młodzieży. Jej cykl o Rudolfie Gąbczaku jest napisany w postaci pamiętnika, komentującego w dowcipny sposób otaczającą nas rzeczywistość – koszmar dojrzewania, szkołę, toksycznych rodziców…
             Niezwykle ciekawie opowiadała  o swojej powieści „#me”- o dojrzewaniu, współuzależnieniu, miłości i samotności. Historia nastoletniej Sary i jej mamy - alkoholiczki bardzo poruszyła uczestników spotkania. Uczniom podobało się poczucie humoru pisarki, jej sposób ukazywania polskiej rzeczywistości, widziany oczami inteligentnego nastolatka.

Spotkanie odbyło się dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie za co serdecznie dziękujemy   pani dyrektor Izabeli Owczarek.