W dniu 04.12.2018 r. w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi mieliśmy przyjemność gościć Teatr Duet -teatr dwóch aktorów, stworzony by cieszyć, bawić i uczyć. Jak sami mówią ich cel to zadowolona, uśmiechnięta buzia dziecka, ale to nie wszystko! Zabawne przygody bohaterów bajek przekazują wartości  edukacyjne i wychowawcze. Wszystkie spektakle są interaktywne – aktorzy angażują małego widza- dzieci śpiewają piosenki, tańczą, wykonują proste sceniczne zadania.

I tak było tym razem. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Komisji i Edukacji Narodowej w Nielubi aktywnie zaangażowały się w historie przedstawioną przez aktorów. Przedstawienie pt.: ”Święta tuż, tuż” rozbawiło uczestników a uroczy Elf w czarujący sposób wprowadził w świąteczny nastrój. Za pomocą czarów przeniósł nas w czasie i przedstawił krótką historyjkę jak to mały Mikołaj został Św. Mikołajem. Dzieci dowiedziały się skąd się wziął zwyczaj dostawania prezentów oraz dlaczego pomagają mu Elfy. Spektakl zakończył się wesołymi tańcami z Mikołajem i Elfem.

Dziękujemy Pani Dyrektor Izabeli Owczarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie, za umożliwienie goszczenia Teatru Duet w naszej bibliotece.