„Barwy tańca” pod takim tytułem od września do grudnia br. na terenie naszej gminy były prowadzone zajęcia taneczno-ruchowe. Organizatorem warsztatów była Grupa Kreatywni w Żukowicach przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Nielubi oraz Gminą Żukowice . W zajęciach brało udział 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nielubi oraz 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Uczniowie każdej ze szkół spotykali się raz w tygodniu, aby spożytkować nadmiar nagromadzonej energii w przyjaznym otoczeniu oraz kształtować poczucie rytmu i estetykę ruchu.

Warsztaty taneczne były prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora tańca w formie wesołej zabawy z tańcem, połączonej z nauką podstaw różnych technik tanecznych. Zajęcia odbywały się przy różnym rodzaju muzyki dostosowanej do upodobań dzieci. Głównym celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki tańca grupowego, improwizacji ruchowej i wyrażania swoich emocji poprzez taniec.

 

Dzięki uczestnictwu w warsztatach tanecznych została stworzona alternatywa dla bierności oraz świetna okazja do spotkań i poznawania nowych ludzi. Dzieci zyskały możliwość indywidualnego i grupowego rozwoju, a doświadczenia wyniesione ze spotkań z tańcem i twórczymi osobowościami z pewnością będą impulsem do rozwoju osobistego dziecka owocującego w przyszłości.
 

 

18 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyło się podsumowanie projektu, podczas którego dzieci uczęszczające na zajęcia przygotowały pokaz tańców dla szerzej widowni. Dzieci spisały się bardzo dzielnie i pięknie wystąpiły, otrzymując duże brawa od przybyłych gości. Dodatkowo niezapomnianych wrażeń dostarczył młodym tancerzom pokaz pary tanecznej, finalistów turnieju Grand Prix Polski w roku 2016 - Małgorzaty Szczęsnej i Pawła Pachuty. Para zaprezentowała młodym tancerzom kilka standardów tanecznych pokazując jak wiele barw ma taniec. Na zakończenie uroczystości na przybyłych gości czekał poczęstunek. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, które z pewnością stworzyło idealną okazję do integracji i wymiany doświadczeń.
 

 

Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie dla dzieci bodźcem do podejmowania kolejnych fascynujących tanecznych wyzwań i odkrywania wszystkich barw tańca, by czerpać z niego jak najwięcej przyjemności.

 

Realizacja projektu pn.: „Barwy tańca” była możliwa dzięki dofinansowani ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2018” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.