Dobiegły końca ferie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nielubi. Zajęcia dla dzieci cieszyły się w tym roku dużym zainteresowaniem i były prowadzone w czterech miejscowościach: Nielubi, Brzegu Głogowskim, Dobrzejowicach i Kromolinie. Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi w swej ofercie zaproponowała szereg warsztatów oraz atrakcji. Dzieci wzięły udział nie tylko w zajęciach literackich ale również ceramicznych, kulinarnych, orgiami, decoupage czy kaligrafii. W każdej z filli odbywały się zajęcia z eksperymentami tj. wulkany, slime.

Dzieci mogły się wykazać swoją wiedza i zdolnościami w licznych konkursach opartych na podstawie książek.

            W Dobrzejowicach odbył się bal karnawałowy natomiast w Nielubi artystyczny pokaz baniek mydlanych. Do biblioteki w Nielubi zaproszono Kloclegownię, która przeprowadziła warsztaty pt.: „Bajkopisanie” oraz „Suchy lód”. Zajęcia te były współfinansowane ze środków funduszu sołeckiego. Dzięki zaangażowaniu sołtys wsi Nielubia Ewy Warych dzieci miały okazję dwukrotnie wyjechać do kina w Głogowie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi organizuje ferie dla dzieci cyklicznie. Duża frekwencja na tegorocznych zajęciach świadczy o potrzebie takiej formy spędzania wolnego czasu przez dzieci z gminy Żukowice. Dziękujemy uczestnikom za tak duże zaangażowanie.