W dniu 12.03.2019r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi mieliśmy przyjemność gościć znaną i cenioną autorkę książek dla dzieci i młodzieży, laureatkę wielu nagród literackich Renatę Piątkowską. Spotkanie poświęcone było życiu i działalności Ireny Sendlerowej oraz jej życiowemu mottu „Kto ratuje jedno życie – ratuje świat”. Licznie zgromadzonym dzieciom autorka opowiadała o swojej nowej książce pt.: " Wszystkie moje mamy". Jest to książka wpisująca się w serię książek opowiadających dzieciom o wojnie. Mały chłopczyk, bohater tej historii, bierze nas za rękę i prowadzi za druty warszawskiego getta. Autorka pokazuje nam wojnę widzianą oczami dziecka, a rzadko patrzymy na nią z tej perspektywy.

Po zakończonym spotkaniu dzieci miały okazję otrzymać dedykację w książkach autorki.

Osoby, które nie zaopatrzyły się w książki Pani Renaty Piątkowskiej zachęcamy do wypożyczenia ich w naszej bibliotece!

Wydarzenie było  zorganizowanie dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie.