W tym roku Prezentacje Tradycji Wielkanocnych Powiatu Głogowskiego odbyły się 13 kwietnia w Galerii Glogovia. Była to trzynasta edycja, która przyciągnęła wielu mieszkańców Głogowa i okolic. Publiczna biblioteka Gminy Żukowice wraz z sołectwem Kromolin i Kłoda zadbała o piękne stoisko reprezentując Gminę Żukowice.

Można było podziwiać ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne tj.: palmy, koszyczki czy pisanki. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się przygotowane przez panie potrawy na świąteczne stoły. Mnogość zaprezentowanych dań sprawiła że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od wędlin po sałatki i słodkości w postaci ciast i babeczek. Panie z naszych stoisk częstowały przybyłych między innymi: żurkiem, mazurkami, ciastami i wyrobami mięsnymi. Podczas całego wydarzenia na scenie wystąpiły zaproszone zespoły folklorystyczne, a wśród nich zespół Chaber oraz Brzegowiacy z naszej gminy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniach. Dziękujemy również wszystkim odwiedzającym nasze stoisko, a tych których nie było zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.