Dnia 21 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyło się spotkanie autorskie ze znaną autorką książek dla dzieci, Elizą Piotrowską.

Spotkanie było poświęcone serii książek „Ciocia Jadzia”, które jak się okazuje dzieci doskonale znają. Zabawne opowieści, kolorowe ilustracje i poczucie humoru autorki rozbawiły zgromadzonych uczestników. Zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi z klas 1-3 wykazali duże zainteresowanie, zadawali mnóstwo pytań po czym mieli okazję otrzymać autograf z dedykacją od autorki.

Eliza Piotrowska to polska pisarka i ilustratorka, autorka licznych utworów dla dzieci oraz laureatka wielu nagród literackich i wyróżnień. Piotrowska jest autorką takich książek jak „Wojtek. Żołnierz bez munduru”, „Ciocia Jadzia” oraz „Zmyślacz”, jak również serii „Tupcio Chrupcio”, w skład której wchodzą między innymi książki „Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę”, „Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy” oraz „Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby”.

Twórczość Elizy Piotrowskiej została doceniona na wielu konkursach, takich jak: Konkurs Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz ogólnopolski Konkurs Poetycki „Samotność dziecka”. Pisarka została również wyróżniona przez Fundację „ ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz polską sekcję IBBY. Piotrowska chętnie spotyka się ze swoimi młodymi czytelnikami za co bardzo dziękujemy.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Dziękujemy Pani Izabeli Owczarek, Dyrektor MBP w Głogowie.