20 maja została otwarta Pracownia Działań Twórczych „LiteraSztuka”  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi.  W grafiku pracowni zaplanowanych jest sporo warsztatów z różnych dziedzin sztuki, a pierwsze z nich objęły ceramikę  i cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczyła 100% frekwencja.

Dzieci miały okazję pod okiem instruktora zapoznać się z dawnymi, tradycyjnymi metodami i technikami wytwarzania ceramiki. To, co początkowo wydało im się bardzo trudne, w rezultacie  sprawiło dużo radości i satysfakcji. Uczestnicy chętnie wykonali przedmioty z gliny przy pomocy tradycyjnych metod, według własnych pomysłów.

Do współpracy zaprosiliśmy uczniów z klas siódmych, ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi.

Głównym celem pracowni jest integracja młodzieży, wzmacnianie i podtrzymywanie tradycji i kultury, atrakcyjna forma poznawania sztuki oraz rozwój zainteresowań czytelniczych.

Projekt realizowany jest przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice oraz Gminna Bibliotekę Publiczną w Nielubi w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty  dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Kolejne warsztaty z ceramiki odbędą się w przyszły poniedziałek, tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.