Kolejne zajęcia  z cyklu Pracowni Działań Twórczych "LiteraSztuka" odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi. Były one poświęcone sztuce kształtnego pisania czyli kaligrafii. Uczestnicy zapoznani zostali z teoretyczną oraz praktyczną wiedzą w tej dziedzinie. Dodatkową atrakcja było pisanie prawdziwym piórem, co wcale nie okazało się łatwe. Warsztaty były przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-15 lat, zarówno tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z kaligrafią artystyczną jak i dla osób które już pisały.

Projekt realizowany jest przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice oraz Gminna Bibliotekę Publiczną w Nielubi w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty  dofinansowane ze środków Urzędu MarszałkowskiegoWojewództwa Dolnośląskiego.