Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi dnia 7 czerwca  w Szkole Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyło się spotkanie autorskie uczniów klas III -VII  z pisarką książek dla dzieci i młodzieży panią Agnieszką Tyszką. Było ono  zorganizowane w ramach projektu Mistrzowie Literatury Dzieciom  czyli „Z książką na walizkach” po Dolnym Śląsku. Pisarka opowiedziała dzieciom  jak powstają jej książki, skąd czerpie pomysły na fabułę i postacie w nich  występujące a także, których bohaterów swoich książek lubi najbardziej. Pani Agnieszka  odczytała również kilka najciekawszych fragmentów swoich najnowszych książek. Uczniowie mieli do wykonania małe zadanie, które polegało na wymyśleniu marzeń dla zwierzęcych bohaterów książek tj.: kota, psa, konia, jeża, ptaka czy też, borsuka. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i fantazją.

Na zakończenie młodzi słuchacze chętnie zadawali autorce pytania oraz mieli okazję kupić książki wraz z autografem pani Agnieszki.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji XVI Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami  „Z Książką na Walizkach Mistrzowie Literatury Dzieciom”.