W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi trwa realizacja projektu Pracownia Działań Twórczych „LiteraSztuka”. Tym razem uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej mieli okazję uczestniczyć w plenerze malarskim. Na terenie biblioteki została stworzona profesjonalna w pełni wyposażona „pracownia” malarska.

Temat pleneru został zaczerpnięty z książki J.K. Rowling pt.:”Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Uczestnicy mieli za zadanie na podstawie fragmentów zdjęć realnych zwierząt stworzyć własne fantastyczne stworzenia. Temat i forma realizacji okazały się przystępne i interesujące dla młodzieży, której zaangażowanie w warsztat  przerosły nasze oczekiwania. Powstało wiele ciekawych prac, które staną się częścią wystawy powarsztatowej.

            Plener malarski był znakomitą okazją do twórczego wypoczynku, aktywnego relaksu w pięknym otoczeniu i integracji.

Projekt realizowany jest przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice oraz Gminna Bibliotekę Publiczną w Nielubi w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty  dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.