Biblioteka Publiczna Gminy Żukowice z/s w Nielubi wraz z Grupą Aktywni dla Gminy Żukowice mają zaszczyt poinformować o pozyskanej dotacji w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie 2019” organizowanym przez Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich na projekt pn.: „ Zasmakuj w tradycji”. Przyznana kwota to 5000 złotych.

Projekt realizowany będzie w okresie od sierpnia do końca grudnia i skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Kłoda i Słone. W ramach projektu planuje się przeprowadzenie warsztatów teoretyczno-praktycznych z zakresu sztuki kulinarnej. Zajęcia będą przeprowadzane przez wykwalifikowane osoby z zakresu żywienia , przygotowywania potraw oraz trenera savoir-vivre. Projekt zakłada także spotkanie autorskie połączone z degustacją serów oraz wyjazd do Winnicy Kinga, podczas którego panie będą miały okazję przygotować potrawę regionalną.

Projekty "Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” oraz Samorządów ze Wzgórz Dalkowskich".