W ramach projektu pn.: Pracownia Działań Twórczych „LiteraSztuka” w naszej bibliotece odbył się kolejny warsztat, tym razem z biblioterapii. Celem warsztatu było stworzenie Apteczki Bibliotecznej, która na stałe została zainstalowana w naszej bibliotece. Do zrobienia apteczki wykorzystaliśmy nieużywaną szafkę oraz zniszczone książki. Dzieci okleiły szafkę samodzielnie wybranymi fragmentami z książek i zabezpieczyły ją lakierem. Kolejnym etapem był wybór literatury poruszającej często tematy z którymi borykają się młodzi ludzie a dotyczą one stresu, gniewu, zaburzeń z żywieniem czy asertywności. Wybraliśmy również książki o trudniejszej tematyce jak narkomania i inne uzależnienia.

Warsztat miał na celu stworzenie miejsca w bibliotece, w którym każdy z młodych czytelników mających problemy  będzie miał możliwość bez skrępowania odnaleźć literaturę poruszającą problemy obecnych nastolatków.

Dziękujemy uczniom klas siódmych ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi za udział w warsztatach i zaangażowanie.

Projekt realizowany jest przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice oraz Gminna Bibliotekę Publiczną w Nielubi w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty  dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.