W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi  odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty realizowane w ramach projektu pn.: „Pracownia Działań Twórczych LiteraSztuka”.

Zajęcia składały się z dwóch spotkań podczas których uczestnicy zapoznali się z nową techniką tworzenia figur przy pomocy Powertex. Uczniowie krok po kroku uczyli się jak wykonać postać anioła. Pierwszym etapem było stworzenie szkieletu i utwardzenie go preparatem Powertex. Kolejnym etapem był proces schnięcia. Ostatnim elementem warsztatów to  praca nad przedmiotem czyli kształtowanie dzieła. Powstałe prace będzie można podziwiać na wernisażu wystawy, który odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi we wrześniu 2019r.

W warsztatach uczestniczyli w nich uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi.

Projekt realizowany jest przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Nielubi w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty  dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.