15 sierpnia 2019 roku na Placu Kolegiackim w Głogowie kolejny raz odbyły się uroczystości Święta Wniebowzięcia NMP, Święta Wojska Polskiego oraz Święta Folkloru i Tradycji Ziemi Głogowskiej „W cieniu Kolegiaty”.

To już XIII edycja uroczystości „W cieniu Kolegiaty” podczas której mieszkańcy powiatu głogowskiego mieli okazję podziwiać przygotowane przez każdą z gmin stoiska z lokalnym rękodziełem, na których nie zabrakło również domowych wypieków i potraw.

Stoisko Gminy Żukowice przygotowane przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, znalazły się na nim: ręcznie wykonane anioły, obrazy z serwetkami zrobionymi na szydełku przez mieszkanki gminy, wianki z bukszpanu i jarzębiny oraz świeże zioła.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Słone oraz panie z sołectwa Szczepów przygotowały przepyszne pierogi, pulpeciki z kaszą i ogórkiem kwaszonym oraz ciasto. W programie Święta Tradycji i Kultury Ziemi Głogowskiej wystąpiły zespoły folklorystyczne. Pięknie zaprezentowały się zespoły Chaber oraz Brzegowiacy reprezentujące Gminę Żukowice.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do atrakcyjnego zaprezentowania naszej gminy podczas uroczystości „W cieniu Kolegiaty”.