Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi, dnia 8 października najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim  obejrzeli przedstawienie pt.: „Kot w butach”.  Tą klasyczną bajkę Charlesa Perraulta w nowej interpretacji zaprezentował  dzieciom Teatr „Duet” z Krakowa. Bajka opowiada o przyjaźni  człowieka i  kota zbudowanej na zaufaniu . Dzieci z wielką  uwagą oglądały przygody wesołego i odważnego kota. Chętnie brały udział w przedstawieniu wcielając się w różne role. Na koniec uczniowie wybrali nową królewnę i królewicza i odbyły się uroczyste zaślubiny.

Wydarzenie było  zorganizowanie dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie.