W dniu 14 października 2019r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyły się warsztaty literacko-plastyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka- wielki człowiek". Zajęcia skierowane były do dzieci z Punktu Przedszkolnego w Nielubi, które licznie odwiedziły naszą bibliotekę. Podczas zajęć czytaliśmy wiersz Joanny Papuzińskiej  pt. "Tygryski". Dzieci chętnie przeniosły się w świat tygryska, bohatera nie tylko wiersza ale i okładki książki pt.: "Pierwsze czytanki dla...", która jest częścią wyprawki czytelniczej kampanii "Mała książka- wielki człowiek". Po przeczytaniu wiersza, każdy miał okazję stworzyć własnego tygryska. To był wesoły i kreatywny czas spędzony w bibliotece.

Przypominamy, iż każdy przedszkolak (roczniki 2013-2016), który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą wyprawkę, a w niej:
• książkę,📕 dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych;
• broszurę dla rodziców, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania;
• Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Zobaczcie jakie ciekawe tygryski tworzyły dziś dzieci z Punktu Przedszkolnego w Nielubi 🎨 Dziękujemy za odwiedziny!