W dniu 13 listopada 2019 r. w ramach projektu „Zasmakuj w tradycji”  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyło się spotkanie autorskie z Bożeną Pajdosz. Na wydarzenie zaproszone zostały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Słone i Kłoda.

Autorka od kilkunastu lat mieszka w urokliwej wsi Jakubów gdzie wraz z synem prowadzi winnicę i winiarnię. Czytając fragmenty swoich książek oraz recytując wiersze na spotkaniu opowiadała o uczuciach po utracie bliskiej osoby, o zmaganiach w prowadzeniu winnicy oraz pisaniu z potrzeby serca. Uczestniczki miały również okazję posmakować wspaniałego wina z lokalnej winiarni.

   

            

         Bożena Pajdosz pisze prozę i przepiękne wiersze. Jej pierwszy wiersz „Strach przed samotną nocą” zdobył wyróżnienie w konkursie „Półtora wiersza” podczas Głogowskich Konfrontacji Literackich w 2018 roku. Pierwsza książka p. Bożeny jest zbiorem opowiadań o samotności, rozłące, bólu i tęsknocie za drugą osobą. Natomiast najnowsza pozycja, to… po prostu romans. Jak zapowiedziała sama autorka, jest to pierwsza część cyklu, który chciałaby napisać o różnych typach kobiet. Czytając „Puch niemarny” poznajmy historię Małgosi, właścicielki winnicy.

                Po spotkaniu można było nabyć książki z pamiątkowym wpisem autorki.

Projekt "Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” oraz Samorządów ze Wzgórz Dalkowskich"