Dobiegły końca ferie zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi. Dzieci z całej gminy miały okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych codziennie przez bibliotekarzy. W Nielubi na dzieci czekały takie atrakcje jak: warsztaty plastyczne, wyjazdy do kina, warsztaty nauki gry na bębnach, zajęcia cukiernicze czy mini kino. Wspólnie szykowaliśmy zdrowe śniadanie, tworzyliśmy maski karnawałowe a także uczyliśmy się kształtować ludziki lego z gliny. W bibliotece zagościł Teatr Duet z Krakowa wystawiając spektakl pt."Królewna o złotym sercu".  Wolny czas spędzaliśmy na grach planszowych czy budowaniu z klocków. Dzieci brały również udział w wielu konkursach zorganizowanych przez bibliotekę m.im. : "Mam Talent" czy "Konkurs literacko-plastyczny". Ferie w bibliotece podsumowaliśmy na balu, podczas którego wszystkie dzieci bawiły się fantastycznie.

Cieszy nas to, że udało się nam zintegrować dzieci z różnych miejscowości i wspólnie spędzić czas w bibliotece.

Organizatorem "Ferii w bibliotece" jest Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi. Organizatorem wyjazdów do kina podczas ferii jest sołtys wsi Nielubia, Pani Ewa Warych.