Dobiegł końca remont pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi. Obejmował on odciążenie stropów budynku z uwagi na duże ugięcie belek stropowych oraz odnowienie pomieszczeń z których będą korzystać czytelnicy.

koniec-remontu0
            koniec-remontu1

Prace polegały na rozebraniu starych i spróchniałych desek podłogowych, usunięciu ciężkiej polepy, dociepleniu stropu wełną mineralną oraz przykryciu płytą OSB. Wykonano podwieszany sufitu typu Armstrong wraz z oświetleniem oraz pomalowano pomieszczenia.

Ponadto w pomieszczeniach została wymieniona posadzka, instalacja elektryczna gniazd i sieci komputerowej. Oprócz tego wymieniono stolarkę drzwiową.

Wykonane prace sprawiły, że w bibliotece jest bezpieczniej. Powstała wygodna i atrakcyjna przestrzeń dla czytelników. Remont był niezbędny ze względu na ocenę stanu technicznego a co za tym idzie bezpieczeństwo użytkowników.

Remont trwał od czerwca do połowy sierpnia 2021 roku. Wartość wykonywanych remontów w bibliotece to kwota blisko 90.000,00 zł.

koniec-remont2koniec-remontu4koniec-remontu7koniecremontu6koniec-remont3koniec-remontu5

Zapraszamy do biblioteki.