"Biblioteka- świat w jednym miejscu" to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który obchodziliśmy w dniach od 8 do 15 maja. Nasza biblioteka przygotowała z tej okazji wiele ciekawych wydarzeń skierowanych do czytelników najmłodszych jak i starszych.

pierwsze-zdjecie

W ofercie przygotowane zostały między innymi warsztaty tworzenia komiksu dla młodzieży. Zajęcia przeprowadził Zbigniew Masternak- prozaik, autor scenariuszy filmowych i dramaturg. Uczestnicy stworzyli krótkie historie komiksowe, których akcja rozgrywała się w Gminie Żukowice. Ciekawą propozycją okazały się "Języki Świata" czyli zajęcia dla przedszkolaków przeprowadzone przez Szkołę Językową Early Stage z Głogowa. Dzieci miały okazję zapoznać się z językiem angielskim poprzez zabawę. Filie w Brzegu Głogowskim oraz Kromolinie przeprowadziły lekcje biblioteczne połączone z zajęciami pn.: "W świecie Marii Konopnickiej" i "Na zamku królewskim". W filii w Dobrzejowicach została zorganizowana wystawa pt.: "Świat dinozaurów" połączona z warsztatami plastycznymi. Dużym powodzeniem cieszyły się dni, w których to najmłodsi czytelnicy mogli przez jeden dzień poznawać zawód bibliotekarza.

tb1

tb2tb3tb4tb5tb6tb7tb10tb14tb15tb18tb19tb21tb22