Biblioteka Publiczna Gminy Żukowice oraz grupy nieformalne: Aktywni dla Gminy Żukowice i Kreatywni w Żukowicach otrzymały granty w ramach programu "Działaj Lokalnie" na realizację zajęć kreatywnych dla dzieci i dorosłych.

Do tegorocznego konkursu organizowanego przez Fundację "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich" zgłoszono w sumie 28 lokalnych inicjatyw. Wśród nich znalazły się dwa projekty przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Żukowice z/s w Nielubi oraz grupy nieformalne z tereny gminy Żukowice. Oba wnioski przeszły pozytywną weryfikację i na ich realizację przyznano granty po 6000zł.

Pierwszy projekt pn."Smyko-sensorki", realizowany przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice, skierowany jest do dzieci w wieku 0-6 lat. Jego założeniem jest stworzenie w Bibliotece kącika sensorycznego, wspierającego rozwój i umożliwiającego edukację najmłodszych dzieci poprzez zmysł dotyku, słuchu i wzroku. Znajdą się w nim specjalne panele sensoryczne, tablica manipulacyjna, książeczki z różnymi fakturami oraz poradniki dla rodziców na temat rozwoju dzieci do 6 roku życia. Elementem projektu jest także wykorzystanie nowo powstałej przestrzeni do przeprowadzenia zajęć z sensoplastyki oraz bajkoterapii.

Drugi projekt pn. "Ręki dzieła" realizowany przez grupę Kreatywni w Żukowicach skierowany jest dla dorosłych i składa się z cyklu warsztatów z rękodzieła. Uczestnicy w trakcie spotkań będą mogli wykonywać własnoręcznie unikatowe przedmioty takie jak np. biżuteria z kokonu jedwabnika, makramowy kwietnik, świąteczny stroik czy figura anioła z wykorzystaniem specjalnego utwardzacza-Powertex.

Oba projekty to doskonała propozycja na twórcze spędzenie czasu i zdobycie nowych umiejętności zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Przyznanie dotacji dla wybranych inicjatyw jest możliwe dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i wsparciu 12 samorządów ze Wzgórz Dalkowskich.

baner_loga_dl-mini