Minęły dwa tygodnie półkolonii wypełnione atrakcjami. W dniach od 4 lipca do 15 lipca 2022r. odbyły się półkolonie letnie adresowane do dzieci z gminy Żukowice organizowane przez naszą bibliotekę w ramach projektu pn. "Biblioteczna aktyWACJA- Półkolonia w Gminie Żukowice".

    Półkolonie odbyły się w czterech miejscowościach w których znajduje się GBP w Nielubi oraz jej filie, są to: Nielubia, Brzeg Głogowski, Kromolin oraz Dobrzejowice. Tego typu forma spędzania wolnego czasu była przez nas zorganizowana po raz pierwszy i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Z zajęć skorzystało łącznie osiemdziesięcioro dzieci z gminy Żukowice. Uczestnictwo w półkolonii było bezpłatne.

   Dzieci codziennie brały aktywny udział w warsztatach kulinarnych, architektonicznych, kreatywnych, tanecznych, plastycznych oraz w zajęciach z nowych technologii. Na terenie bibliotek zorganizowano Festiwal Pizzy podczas którego uczestnicy poznali tajniki wypiekania pizzy, nauczyli się robić ciasto i skomponowali własną pizzę pod okiem instruktora. Bardzo atrakcyjne okazały się warsztaty z nowych technologii oraz architektoniczne. Dzieci miały okazję zaznajomić się z długopisami 3 D i wykonać rysunki przestrzenne. Warsztaty architektoniczne, bazujące na drewnianych klockach, które wspomagają koncentrację, widzenie przestrzenne oraz zdolności manualne cieszyły się zainteresowaniem.

   Program półkolonii obfitował również w liczne warsztaty taneczne i animacje. Poranne rozgrzewki na świeżym powietrzu, nauka układów tanecznych, rywalizacje drużynowe czy zabawy integracyjno-ruchowe sprawiły wiele radości uczestniczącym dzieciom. Wrażenia wyniesione z tych zająć z pewnością na długo pozostaną w radosnych wspomnieniach dzieci. Zajęcia przeprowadzone były na bazie autorskich scenariuszy przez wykwalifikowanych instruktorów.

   Projekt pn. "Biblioteczna aktyWACJA- Półkolonia w Gminie Żukowice" został zrealizowany dzięki darczyńcy, Fundacji KGHM Polska Miedź oraz wsparciu wójta gminy Żukowice, Krzysztofa Wołoszyna.

 polko3polko4polko1

polko7logo-bibliotekifundacja_kghm_polskamiedz_rgb_0indeks