W poniedziałek 15 sierpnia 2022 roku pod głogowską Kolegiatą odbyły się uroczystości Święta Wniebowzięcia NMP, Święta Wojska Polskiego oraz Święta Folkloru i Tradycji Ziemi Głogowskiej. Święto "W cieniu Kolegiaty"odbyło się już po raz szesnasty. Jak co roku, w myśl idei tego święta, którym jest kultywowanie najpiękniejszych tradycji ludowych, gminy powiatu głogowskiego przygotowały własne stoiska, gdzie można było podziwiać miejscowe rękodzieła a także skosztować różnych wypieków i potraw. Piękne stoisko w imieniu Gminy Żukowice przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Żukowice z/s w Nielubi cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników uroczystości. Stoisko promujące gminę zostało przyozdobione rękodziełem, kwiatami oraz ziołami.

   Panie z koła Gospodyń Wiejskich z Brzegu Głogowskiego oraz Sołectwa Nielubia przygotowały wiele różnorodnych wypieków, mięso faszerowane, bigos, pierogi, własnoręcznie pieczony chleb, domowy smalec i kiszone ogórki. Goście stoiska byli również częstowani zimną lemoniadą oraz kompotem., natomiast na najmłodszych czekała wata cukrowa.

   Swój udział w bogatym i atrakcyjnym programie uroczystości miał również nasze zespoły folklorystyczne: Chaber i Brzegowiacy.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zaprezentowania naszej gminy podczas uroczystości "W cieniu Kolegiaty".

kolegiata1kolegiata2kolegiata3kolegiata6kolegiata7

kolegiata8kolegiata9kolegiata10kolegiata12kkolegiata14