W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji wydania nowej pozycji książkowej, która już teraz zyskuje ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców. "Kraina pól malowanych i bogatych złóż miedzi. Powojenne dzieje gminy Żukowice" to czwarta publikacja poświęcona historii naszej gminy, której autorami są profesor Joanna Nowosielska-Sobel, profesor Grzegorz Strauchold oraz regionalista Dariusz Czaja.

Sala biblioteki pękała w szwach, gdyż liczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście, a zarazem współautorzy tej wyjątkowej książki, uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszyscy obecni odczuwali nie tylko ogromne wzruszenie, ale przede wszystkim byli świadkami ważnych wydarzeń i przeżyć, które to opisane zostały w książce.

promocja_ksiazki6

img_2963-copyimg_2943-copy

 

Mamy głęboką nadzieję, że ta książka stanie się dla naszych mieszkańców nie tylko źródłem wiedzy, ale również elementem nauki życiowej i integracji społeczności. Jest ona ukoronowaniem naszej tożsamości lokalnej i będzie stanowiła inspirację do poszukiwania rozwiązań służących naszej wspólnocie.

promocja_ksiazki36promocja_ksiazki4

img_2947-copy

promocja_ksiazki14promocja_ksiazki17

Na realizację tego zadania pozyskaliśmy środki finansowe z Fundacji KGHM Polska Miedź.

 Fotorelacja udostępniona dzięki uprzejmości Pana Leszka Wspaniałego.