Miło nam poinformować, że nasza biblioteka oraz grupy nieformalne: Aktywni dla Gminy Żukowice i Klub Aktywnych Kobiet otrzymały granty w ramach programu "Działaj Lokalnie" na realizację spotkań autorskich dla dzieci i młodzieży oraz wsparcie grupy zuchów z Brzegu Głogowskiego.

Do tegorocznego konkursu organizowanego przez Fundację "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich" zgłoszono w sumie 29 lokalnych inicjatyw. Wśród nich znalazły się dwa projekty przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Żukowice z/s w Nielubi oraz grupy nieformalne z terenu gminy Żukowice. Oba wnioski przeszły pozytywną weryfikację i na ich realizację przyznano granty w wysokości 6000zł oraz 7000zł.

baner_loga_dl-mini

Pierwszy projekt pn. "Objazdowa biblioteka - z książką mi po drodze", realizowany przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice, skierowany jest do dzieci oraz młodzieży z gminy Żukowice. Jego założeniem jest przeprowadzenie cyklu spotkań autorskich i warsztatów w różnych miejscowościach gminy. Podczas spotkań będzie promowane czytelnictwo, również poruszana będzie trudna tematyka uzależnień od nowych technologii ale nie zabraknie zabawy i integracji.

Drugi projekt pn.: Maluchy zmieniają się w zuchy" realizowany przez grupę Klub Aktywnych Kobiet a skierowany jest do dzieci z gromady zuchowej Skrzaty z Brzegu Głogowskiego. Celem projektu jest wspieranie gromady zuchowej w ich działalności a co za tym idzie wyposażenie w profesjonalne mundurki zucha. W ramach projektu zaplanowano również warsztaty dla dzieci oraz integrację z grupą harcerzy.

Oba projekty to doskonała propozycja na twórcze spędzanie czasu i zdobycie nowych umiejętności.

 

Przyznanie dotacji dla wybranych inicjatyw jest możliwe dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ze Wzgórz Dalkowskich.