Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi, noszące nazwę "Biblioteka Pana Kleksa", zakończyły się pełnym sukcesem. Wydarzenie objęło trzy lokalizacje: Nielubia, Brzeg Głogowski oraz Kromolin, zdobywając serca dzieci i ich rodziców.

Motywem przewodnim tegorocznych ferii była klasyczna książka Jana Brzechwy, "Akademia Pana Kleksa". Bibliotekarze GBP w Nielubi, pełniący rolę animatorów, zatroszczyli się o to, aby dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale również zdobywały nowe umiejętności i wiedze. Poprzez różnorodne warsztaty i zajęcia, stworzyli atmosferę pełną kreatywności, inspirując uczestników do eksperymentowania i odkrywania świata bajek oczami Pana Kleksa.

nielubia4nielubia1

kromolin4kromolin3kromolin2

img_20240122_125755img_20240126_162558

Goście specjalni, tacy jak Kloclegownia czy Centrum Zabaw Puchatek, wzbogacili program, wprowadzając dodatkową dawkę zabawy i nauki. W tradycji corocznej, biblioteka zorganizowała także spektakl, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców gminy. Tym razem na scenie pojawił się Teatr Blaszany Bębenek, prezentując przedstawienie "Śpiąca królewna".

Ważnym elementem feryjnej przygody był wyjazd dzieci z Nielubi do kina w Głogowie na seans filmy "Akademia Pana Kleksa". To inicjatywa, której realizacja była możliwa dzięki współpracy z Sołtys Wsi Nielubia. Dodatkową atrakcją były pyszne poczęstunki zorganizowane przez Sołtysów z Brzegu Głogowskiego oraz Nielubi na zakończenie ferii, podsumowując wspaniałe wspólne doświadczenie.