21 kwietnia 2017 r.  Gminną Bibliotekę Publiczną w Nielubi odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART.  z Krakowa.  Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi oraz  z Punktu Przedszkolnego w Nielubi  miały okazję obejrzeć teatralną adaptację polskiej legendy „Warkocz Królewny Wisełki”. Głowna bohaterka Królewna Wisełka chcąc uratować swój kraj przed suszą udaje się po radę do starej wiedźmy. Jedynym rozwiązaniem okazuje się  obcięcie jej pięknego warkocza i wrzucenie go do koryta wyschniętej rzeki. Dzięki temu kraj zostaje ocalony, a wybranek serca Królewny na jej cześć nazywa rzekę Wisłą.
Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy. Mali widzowie mieli możliwość współtworzenia przedstawienia i kreowania tego zaczarowanego świata wraz z aktorami poprzez rzucenie zaklęć i wspólny taniec.
Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem śledziły losy naszych bohaterów.
Spektakl odbył się w ramach obchodu Głogowskich Dni Książki 2017. Teatr gościliśmy dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Izabeli Owczarek.
Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz wychowawcom za udział w spektaklu.