Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Z książką na walizkach”.
W tegorocznej edycji w dniu 9 czerwca z naszymi czytelnikami spotkał się pan Andrzej Żak  - autor książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. Jego utwory pojawiają się także w zbiorach lektur ("Polskie baśnie i legendy"). Zajmuje się również naturalnymi metodami leczenia.
Uczniowie  ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi  mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z twórczością pisarza. Podczas spotkania autor przeczytał fragmenty swoich książek, opowiadał o swojej pracy oraz zainteresowaniach. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Na koniec uczestnicy spotkania ustawili się w długiej kolejce po autografy.
Podczas tego spotkania odbyła się również wystawa wszystkich prac  biorących udział w towarzyszącym Projektowi konkursie plastyczno - literackim „A to historia!”. Pan Andrzej Żak wybrał dwie prace: Alicji Dworzańskiej oraz Aleksandry Budzinowskiej, które zostały  zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  podczas finału XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „A to historia! Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach”.
Do konkursu przygotowywała młodzież p. Maria Chachuła, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy autorowi oraz uczestnikom za udział w spotkaniu.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.