Dnia 18 października 2017r. w sali wiejskiej w Nielubi odbyła się premiera spektaklu pt. „O smoku Wawelskim”. Sztukę przygotowali uczniowie kl. VI ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi.
Spotkanie było również okazją do podsumowania projektu Bardzo Młoda Kultura pn. „Teatr w moich rękach” realizowany przez trzyosobowy zespół w składzie: Katarzyna Rokosz, Katarzyna Płuciennik-Wójt oraz Iwona Trzeciak.
W ramach realizacji projektu uczniowie nie tylko wzięli udział w warsztatach teatralnych czy własnoręcznie tworzyli lalki oraz scenografię potrzebną do przedstawienia, ale też odwiedzili Teatr Lalek we Wrocławiu oraz zwiedzili Centrum Wiedzy o Wodzie
Hydropolis.
Podczas środowego spotkania uczennice klasy VI opowiedziały o realizacji projektu, przedstawiły prezentacje multimedialną. Następnie mieszkańcy gminy, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu obejrzeli premierową odsłonę spektaklu.
Natomiast w piątek 20 października nasi młodzi aktorzy zaprosili na spektakl swoich kolegów z klas IV – VII ze Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego w Nielubi.
Na ten cel pozyskano środki w wysokości 10 tys. zł. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz budżetu województwa dolnośląskiego.
Nad inicjatywą honorowy patronat objął  Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn.
Partnerami przedsięwzięcia były Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi oraz Szkoła Podstawowa im. KEN w Nielubi.