Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi, Grupa Aktywni dla Gminy Żukowice oraz Zespół Chaber w ramach programu „Działaj Lokalnie ”od lipca do października 2017 realizowali projekt  „Kultywowanie tradycji ludowych w Gminie Żukowice”. Zespół Ludowy Chaber miał okazję wziąć udział w warsztatach z tańca ludowego oraz rękodzieła.  Formacja odwiedziła także winnicę Kinga w Starej Wsi. W ramach projektu Zespól został doposażony w nowe elementy strojów ludowych. Zespół Chaber wziął również udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, której efekty można obejrzeć w galerii.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie- Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” przy wsparciu samorządów ze Wzgórz Dalkowskich.