W środę, 9 maja,  w filii GBP  w Kromolinie odbyła się lekcja biblioteczna „Moja pierwsza wizyta w bibliotece" z przedszkolakami z punktu przedszkolnego w Kromolinie w związku z Tygodniem Bibliotek. Dzieci rozmawiały z panią bibliotekarką o tym co to jest biblioteka, jak należy się zachowywać w bibliotece, jak należy traktować książki, zwłaszcza te wypożyczone z biblioteki. Dzieci opowiadały także o tym kto im w domu czyta książki i czy mają własną biblioteczkę. Następnie wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku oraz zagadek dotyczących najbardziej znanych bajek , na które  dzieci bardzo ładnie odpowiadały.

Po zwiedzeniu biblioteki miały możliwość wypożyczyć książki z czego skorzystały. Na koniec  spotkania otrzymały własnoręcznie zrobione przez panią bibliotekarkę zakładki do książek.