Liczne grono dzieci 2 czerwca gościło na placu przy Szkole Podstawowej w Nielubi, aby uczcić swoje święto. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.  Nie zabrakło zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach,  puszczania wielkich baniek mydlanych, zabaw z chustą animacyjną, układania wielkich klocków lego, malowania twarzy i włosów oraz innych zabaw integracyjnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie zaprezentowane przez OSP Brzeg Głogowski. Dzieci mogły przymierzyć kaski strażackie oraz posiedzieć w aucie. Jednak wszyscy czekali przede wszystkim na kurtynę wodną, dzięki której można było się trochę ochłodzić.

Kolejną atrakcją był motocykl, na którym dzieci mogły posiedzieć. Gościem specjalnym była Myszka Miki, która zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca.

Podczas pikniku dzieci mogły się częstować się kiełbaskami, owocami, lodami oraz watą cukrową.

Atrakcje na Dzień Dziecka przygotował Klub Aktywnych Kobiet z Nielubi, Sołtys oraz Rada Sołecka z Nielubi, Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi  przy współpracy z Centrum Zabaw Puchatek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę.