Dobiegły końca ferie zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi. Dzieci z całej gminy miały okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych codziennie przez bibliotekarzy. W Nielubi na dzieci czekały takie atrakcje jak: warsztaty plastyczne, wyjazdy do kina, warsztaty nauki gry na bębnach, zajęcia cukiernicze czy mini kino. Wspólnie szykowaliśmy zdrowe śniadanie, tworzyliśmy maski karnawałowe a także uczyliśmy się kształtować ludziki lego z gliny. W bibliotece zagościł Teatr Duet z Krakowa wystawiając spektakl pt."Królewna o złotym sercu".  Wolny czas spędzaliśmy na grach planszowych czy budowaniu z klocków. Dzieci brały również udział w wielu konkursach zorganizowanych przez bibliotekę m.im. : "Mam Talent" czy "Konkurs literacko-plastyczny". Ferie w bibliotece podsumowaliśmy na balu, podczas którego wszystkie dzieci bawiły się fantastycznie.

             Cieszy nas to, że udało się nam zintegrować dzieci z różnych miejscowości i wspólnie spędzić czas w bibliotece.                                         

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami/opiekunami na przedstawienie pt.:"Królewna o złotym sercu" w wykonaniu Teatru Kokon z Krakowa. Spektakl odbędzie się 14 lutego w piątek o godz.11.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi. Zapraszamy! :)

W dniu 29 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyły się warsztaty rękodzieła dla osób dorosłych.

Panie uczestniczące w zajęciach wykonały ręcznie zdobione torby codziennego użytku. Za pomocą farb akrylowych, gotowych szablonów, techniki monoprintu powstały artystyczne nadruki co pozwoliło stworzyć jedyną w swoim rodzaju „shopper bag”. Okazało się, że warsztaty malowania tkanin to bardzo ciekawa propozycja dla mieszkanek Gminy Żukowice. Uczestniczki zajęć za pomocą zdobytej wiedzy będą mogły zdobić samodzielnie zarówno ubrania jak i inne przedmioty.

Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Przybyła - Kiełbus

                Dziękujemy za mile i kreatywnie spędzony wspólnie czas.