Szanowni Czytelnicy!!
W związku z zamknięciem bibliotek dla czytelników uruchamiamy usługę "Książka na telefon" ☎️ 📚 👍!
Biblioteka Narodowa, zgodnie z ust. 11b Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, rekomenduje udostępnianie zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. udostępnianie może odbywać się przed wejściem do biblioteki. Zbiory będą przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich.
Usługę "Książka na telefon" będziemy realizować w następujący sposób:
➡️ czytelnik zamawia telefonicznie wybrane publikacje,
➡️ bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
➡️ bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,
➡️ o umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją w wyznaczonym miejscu przed wejściem, gdzie będzie również możliwość pozostawienia zwrotów w przygotowanym do tego pojemniku.
Pozdrawiamy bibliotecznie! 📚 🥰