Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi  w czwartek  8  grudnia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim obejrzały przedstawienie teatralne pt.: „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Krak Art . To jedna z najbardziej znanych baśni H.Ch. Andersena, która pokazuje, czym jest prawdziwa przyjaźń.
Głównymi bohaterami są: chłopiec, który ma na imię Kaj oraz dziewczynka o imieniu Gerda. Pewnego dnia, kiedy dzieci czytały baśń Kaj poczuł silne ukłucie w serce i oko. Od tej pory stał się nieznośny i złośliwy. Gerda nie wiedziała, co się stało z jej przyjacielem. Pewnej zimy chłopiec wybrał się na sanki i tam spotkał piękną panią ubraną w białe futro. Tak bardzo spodobała mu się nieznajoma, że postanowił z nią pojechać. Zaczepił swoje małe saneczki do pięknego zaprzęgu i tak oto trafił do lodowej krainy Królowej Śniegu. Z biegiem czasu zapomniał o wszystkich, których kiedyś kochał. Zrozpaczona Gerda postanowiła odnaleźć swojego przyjaciela i wyruszyła w świat. Po wielu czasem niebezpiecznych przygodach, trafiła do pałacu Królowej Śniegu i tam swoimi łzami sprawiła, że zlodowaciałe serduszko Kaja stopniało.  Dzięki czemu  dzieci szczęśliwie wróciły do domu.
Baśniowa atmosfera, bogata scenografia i ekspresyjna gra aktorów sprawiła, że śmiechom i radości nie było końca. Dzieci chętnie brały czynny udział w spektaklu.
Teatr Krak Art był naszym gościem dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Izabeli Owczarek.