Rozpoczęliśmy cykl warsztatów ekologicznych. Dziś naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi dla których przygotowaliśmy "Ekoopowieści". Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat segregacji odpadów. Następnie uczestnicy wysłuchali opowieści o butelce z książki Justyny Bednarek pt.: "Ty też możesz uratować świat. Ekoopowiesci z Pietruszkowej Woli". Dzieci dowiedziały się jak powstaje szkło oraz jak można je wykorzystać ponownie. W części praktycznej wykorzystaliśmy słoiki w których powstały przepiękne ogrody. Będą one zdobić klasę w której uczą się pierwszoklasiści.

Dziękujemy Pani Iwonie Trzeciak wraz z dziećmi za odwiedziny w naszej bibliotece oraz współpracę.

e19e23e1

e2e3e5e6e7e8e9e10e11e12e14e15e16e17e18e20e21e22e24