W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyło się spotkanie autorskie z Arturem Guzickim, autorem książki dla dzieci pt.: "Podróże Misia Wojtka".

Pan Artur w bardzo interesujący i przystępny dla dzieci sposób przedstawił historię głównego bohatera misia Wojtka. Nie jest to zwykły niedźwiadek ponieważ umie przenosić się w czasie i odkrywać historię. Będąc niedźwiedziem został przygarnięty przez żołnierzy wcielony do polskiej armii. Z żołnierzami zaprzyjaźnia się i towarzyszy w trudnym i najważniejszym okresie w dziejach Polski a mianowicie odzyskania przez kraj niepodległości. Miś Wojtek spotyka no swojej drodze wiele ważnych postaci, m.in.: gen. Hallera, Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego czy Romana Dmowskiego.

Książkę autorstwa Artura Guzickiego pt.: "Podróże Misia Wojtka" można wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi. Ilustracje do książki wykonał Henryk Jan Baca.

GBP w Nielubi na spotkanie autorskie z okazji Święta Niepodległości zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi oraz Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim. To był wyjątkowy spacer przez historię Polski, która cały czas twa.

Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

spotkaniecspotkanieaspotkanieispotkanie3

spotkanie1spotkaniedspotkanie2spotkaniefspotkaniegspotkaniedspotkanieb