Gmina Żukowice tradycyjnie już wzięła udział w  Prezentacjach Tradycji Wielkanocnych Ziemi Głogowskiej organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Głogowie, które odbyło się 31 marca przy budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Pomimo nowej lokalizacji impreza cieszyła  się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Głogowa. Oprócz podziwiania tradycyjnych, wielkanocnych stoisk czy skosztowania świątecznych przekąsek można było podziwiać własnoręcznie wykonane stroiki i ozdoby wielkanocne.  Wspólną zabawę umilały zespoły folklorystyczne z terenu powiatu. Z Gminy Żukowice można było zobaczyć zespoły „Chaber” oraz „Brzegowiacy”.
Przy  stoisku reprezentującym Gminę Żukowice goście mogli spróbować pysznego żurku, swojskich wędlin oraz tradycyjnych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czernej.
Tradycyjnie przy tej okazji bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi poprowadzili warsztaty tworzenia wielkanocnych ozdób dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Głogowa.
Nad całością czuwała Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania tej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę  Pani Sołtys wsi Czerna oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Czernej.