11 kwietnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas II Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi.
Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Pisarka w swoich  książkach dla dzieci popularyzuje wiedzę o języku, upowszechnia kulturę słowa oraz utrwala poprawną polszczyznę.
Pisarka bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, chętnie odpowiadała na ich pytania i  równie chętnie kierowała pytania do nich. Podczas spotkania czytała fragmenty swoich książek, bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi, opowiedziała dzieciom skąd czerpie inspiracje do swoich wierszy oraz jakie są etapy powstawania jej książek.
O tym jak bardzo spotkanie podobało się młodym czytelnikom świadczyła długa kolejka do wpisu dedykacji z autografem naszego gościa.
Pani Agnieszka była naszym gościem dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Izabeli Owczarek.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie. Dziękujemy również Pani Marii Chachule bibliotekarzowi ze Szkoły Podstawowej w Nielubi za przygotowanie dzieci do spotkania.