Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi oraz Aktywni dla Gminy Żukowice zakończyli realizację projektu pn.: "Objazdowa biblioteka-z książką mi po drodze". W ramach projektu odbył się cykl spotkań autorskich oraz warsztatów plastycznych.

Pierwsza część projektu miała na celu organizację spotkań autorskich dla dzieci w każdym wieku ze szkół Podstawowych Gminy Żukowice. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z Krzysztofem Piersą, terapeutą od spraw uzależnień od gier komputerowych oraz autorem książek dla dzieci w tej tematyce. Kolejnym był Pan Poeta, który odwiedził dzieci z literackim show. Projekt nie tylko skupiał się na literaturze, ale także łączył ją z historią. Pan Dariusz Andrzej Czaja, historyk i regionalista, przeprowadził lekcję historyczną podobnie jak publicysta i dziennikarz- Artur Guzicki.

Druga część projektu miała na celu maksymalne rozszerzenie zasięgu, dlatego zorganizowano spotkania autorskie wideo pod nazwą "Spotkanie z Babcią Grunią" w różnych miejscowościach, takich jak Szczepów, Kromolin, Czerna, Nielubia, Dobrzejowice, Zabłocie czy Brzeg Głogowski. To pozwoliło dotrzeć do jak największej liczby dzieci z naszej gminy.

Na realizację projektu przyznano grant w wysokości 6000 zł.

Zadanie dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Porozumienie Wzgórz dalkowskich.