"Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA wspólnie z Fundacją Centrum Aktywności w Bukwicy złożyło wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn. Budżet Młodego Obywatela. 
Projekt  dotyczy rozwijania edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych młodych ludzi. W ramach projektu odbędzie się m. in. cykl edukacyjny, poprzez który uczestnicy zostaną wyposażeni w kompetencje do podejmowania działań obywatelskich oraz zapoznani zostaną z zasadami funkcjonowania budżetów partycypacyjnych. Jednym z rezultatów będzie utworzenia Budżetu Młodego Obywatela (BMO) w gminach powiatu głogowskiego. Wśród zaplanowanych działań znajdą się również inicjatywy lokalne, spotkania z przedstawicielami samorządu, warsztaty, akcje promocyjne oraz konferencja. Działania realizowane będą na terenie gmin Kotla, Jerzmanowa, Pęcław, Żukowice, Gmina Wiejska Głogów, Gmina Miejska Głogów. Wszystkie działania oparte są na aktywnym zaangażowaniu młodzieży.

Zapraszamy do udziału zainteresowanych młodych ludzi (13+). Więcej informacji można uzyskać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 76 727 60 70"

Poniżej znajdą Państwo więcej informacji:

www.szansa.glogow.org

http://szansa.glogow.org/2017/05/budzet-mlodego-obywatela-ruszaja-dzialania/

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/SzansaGlogow/