REGULAMIN
1.Konkurs „Bożonarodzeniowa Bombka Choinkowa” skierowany jest do dzieci przedszkolnych oraz do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
2.Organizatorem konkursu „Bożonarodzeniowa Bombka Choinkowa” jest Biblioteka Publiczna Gminy Żukowice z/s w Nielubi .
3.Każdy uczestnik programu może zgłosić jedną pracę.  Praca nie może być wcześniej publikowana i nagradzana w innych konkursach.
4.Konkurs ma charakter indywidualny. Pod uwagę nie będą brane prace grupowe.
5.Formą dopuszczającą pracę do Konkursu jest samodzielnie wykonana praca plastyczna w dowolnej technice nie przekraczająca średnicą 20cm.
6.Prace nadesłane na Konkurs muszą stanowić od początku do końca oryginalną twórczość osób biorących udział w Konkursie, nie mogą być obciążone prawami ustanowionymi na rzecz osób trzecich  (np. wykorzystanie zdjęć bez zgody autora). Prace  nadesłane na Konkurs nie mogą stanowić plagiatu, być kopią lub fragmentem jakichkolwiek innych prac.
7.Prace należy przekazać do 15.12.2017r. Każda praca musi być opisana w metryczce.
8.Metryczkę do pracy można pobrać u bibliotekarza w filii biblioteki lub poprosić o wysłanie metryczki za pomocą maila (zapytanie należy wysłać na adres biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
9.Prace doręczone po określonym w Regulaminie terminie, nie wezmą udziału w Konkursie. Liczy się data wpłynięcia pracy do biblioteki
10.Koszty dostarczenia prac pokrywają uczestnicy.
11.Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury złożone z przedstawicieli Biblioteki Publicznej Gminy Żukowice z/s w Nielubi w terminie do 18.12.2017 roku.
12.Jury oceni: pomysł, oryginalność, wykonanie, estetykę, treść.
13.Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie  biblioteki oraz  na portalu Facebook.com.
14.Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji oraz reklamacji.
15.Prace nie będą zwracane ich autorom, pozostaną własnością Biblioteki Publicznej Gminy Żukowice z/s w Nielubi.
16.Jury powołane przez Organizatora wybierze po jednej pracy z trzech kategorii wiekowych:
- dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 1-3 SP,
- uczniowie klas 4-6 SP,
- uczniowie klas 7 SP i uczniowie gimnazjum.
17.Autorzy zwycięskich prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody rzeczowe. Istnieje możliwość przyznania wyróżnień. Organizatorzy konkursu nie wysyłają nagród.
18.Prace nadesłane konkurs ozdobią choinkę w Urzędzie Gminy w Żukowicach.
19.Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w Konkursie prac niespełniających wymogów niniejszego Regulaminu.
20.Zgłoszenie prac do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone do Konkursu zostały wykonane osobiście przez zgłaszającego.
21.Dodatkowe informacje można uzyskać w GBP w Nielubi, filiach biblioteki lub pod numerem tel. 76 831 42 96.