4 grudnia 2017r. w Gminnej Bibliotece w Nielubi  uczniowie kl. I-V obejrzeli przedstawienie „Królowa Śniegu” w wykonaniu teatru Krak- Art z Krakowa.
Jest to adaptacja jednej z najbardziej znanych opowieści Hansa Christiana Andersena pięknie pokazująca motyw miłości i przyjaźni.  Baśń pokazuję trudną drogę Gerdy w poszukiwaniu Kaja porwanego przez złą Królową.
Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu. Taka forma sceniczna bardzo spodobała się naszym widzom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem śledziły losy Gerdy i Kaja.
Dziękujemy uczniom oraz ich nauczycielom za przybycie, a także Pani Izabeli Owczarek Dyrektor Miejskiej Bibliotece Publicznej z Głogowa, która przyczyniła się do zorganizowania przedstawienia.