Jak co roku Gmina Żukowice wzięła udział w Prezentacji Tradycji Wielkanocnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Głogowie, które odbyły się 22 marca w 1 LO w Głogowie.

Na miejscu można było podziwiać własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne oraz degustować wielkanocne smakołyki. Ponadto występowały zespoły folklorystyczne z powiatu głogowskiego.

Tegoroczne Prezentacje Gminę Żukowice reprezentowało Sołectwo Brzeg Głogowski oraz zespół Chaber i Brzegowiacy. Bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi przeprowadzili warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaki i uczniowie ze szkoły podstawowej wykonywali wielkanocne ozdoby.

Pomimo niesprzyjającej pogody impreza cieszyła się zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniach.