W dniu 6 czerwca 2018r. w Bibliotece Publicznej w Nielubi odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Harry Potter” dla uczniów z klas IV i V ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi oraz Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nielubi oraz Gminną Bibliotekę Publiczną z/s w Nielubi. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z pierwszej i drugiej części o Harrym Potterze.  Udział wzięło pięć drużyn trzyosobowych i jedna drużyna dwuosobowa. Uczestnicy musieli odpowiadać m.in. na pytania otwarte, dopasowywać  odpowiedzi czy rozwiązać krzyżówkę. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Maria Chachuła – nauczyciel bibliotekarz z SP w Nielubi.

Na spotkaniu obecny był Wójt Gminy Żukowice Pan Krzysztof Wołoszyn.

Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą. W jury zasiadła uczennica SP w Nielubi, bibliotekarz z GBP w Nielubi oraz nauczyciel bibliotekarz z SP w Brzegu Głogowskim.  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce –  drużyna III w składzie Dominika Białka, Paweł Nowakowski, Nataniel Rybczyński z SP w Nielubi

II miejsce – drużyna VI w składzie Jakub Kiljanek, Natasza Maruchniak, Adam Weczerek z SP w Nielubi

III miejsce – drużyna IV w składzie Arkadiusz Marszałek, Wiktor Podgórski, Miłosz Tarkowski z SP w Nielubi

Na koniec jury wręczyło nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Żukowice oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.